Uśmiechnięte twarze rodziców z córką na spotkaniu z gościemZdjęcie uśmiechniętej rodziny - rodzice, córka i synMama pomaga rysować małej córceMężczyzna - nauczyciel pokazuje uczniom coś w ich zeszycie
NASZA
OFERTA
ZESPÓŁ
ORZEKAJĄCY
PORADNIA
POLECA
URODA ASPERGEROWA
WSPOMAGANIE ROZWOJU SZKÓŁ
INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

W bieżącym roku szkolnym planujemy zrealizować projekt edukacyjny pn. Tropem zawodowców, który choć skierowany jest przede wszystkim do uczennic i uczniów klas VII oraz VIII szkół podstawowych, to obejmie swoim zasięgiem również szkoły branżowe i technika prowadzone przez Gminę Miejską Kraków. Integralną częścią projektu jest konkurs na krótką formę filmową pn. O zawodowcach z humorem w filmowym kadrze.
Uczestnicy konkursu, uczennice i uczniowie klasy VII lub VIII, pracując w zespole czteroosobowym, przygotują jedną pracę konkursową. Czas projekcji filmu nie powinien być krótszy niż 3 minuty i dłuższy niż 4 minuty. Opowiedziana na filmie historia powinna dotyczyć sposobu nabywania przez uczennice i uczniów szkół branżowych i techników umiejętności, niezbędnych do podjęcia pracy w zawodzie. Filmy powinny powstać w oparciu o materiał zebrany podczas wizyt w trzech krakowskich szkołach branżowych i technikach, które zgłoszą swój udział w projekcie. Szkoła podstawowa może zgłosić tylko jedną pracę konkursową.
Przed wysłaniem pracy do organizatora konkursu, jego autorzy powinni zaprezentować film społeczności szkolnej. Prezentacji powinna towarzyszyć obszerna informacja o szkołach, które zostaną zaprezentowane na filmie.
Uczennice i uczniowie, którzy będą chcieli wziąć udział w konkursie, będą musieli mieć opiekuna, oficjalnie zgłoszonego przez szkołę.
Autorzy najlepszych prac (pierwsze trzy miejsca) otrzymają ciekawe nagrody rzeczowe. Przewidziane są również nagrody dla tych nauczycieli, opiekunów uczniów, którzy zdobędą I, II lub III miejsce.
Celem naszych działań jest zwiększenie zainteresowania uczniów szkół podstawowych kontynuacją nauki w szkołach branżowych i technikach poprzez wspieranie ich w samodzielnym gromadzeniu informacji o szkołach, analizowaniu tych informacji i konfrontowaniu z własnymi zasobami, zainteresowaniami, umiejętnościami oraz planami edukacyjno-zawodowymi. Organizacją konkursu filmowego chcemy zainspirować uczennice i uczniów do samodzielnego, aktywnego i twórczego działania. Rozwijać ich umiejętności do pracy w projekcie z zastosowaniem nowych technologii i urządzeń multimedialnych oraz prezentacji własnej twórczości.
Po 20 września prześlemy do wszystkich szkół, pocztą elektroniczną, pełną wersję projektu edukacyjnego oraz regulamin konkursu wraz z załącznikami oraz plakatem. Prosimy uprzejmie, aby plakaty zostały umieszczone w miejscu widocznym dla uczniów.
Mamy nadzieję, że możemy liczyć na Państwa wsparcie i zaangażowanie w realizację zadań projektowych.
Życzmy sobie wspólnie radości z podejmowanej przez nas i naszych uczniów aktywności twórczej.
Organizatorzy: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa.

Dokumenty do pobrania:

Pismo Pani Prezydent do dyrektorów szkół
Projekt edukacyjny pn. Tropem zawodowców
Nowy termin rekrutacji do projektu edukacyjnego pn. Tropem zawodowców
Regulamin konkursu pn. O zawodowcach z humorem w filmowym kadrze
Wykaz szkół branżowych i techników uczestniczących w projekcie edukacyjnym pn. Tropem zawodowców
Plakat konkursu

DLA RODZICÓWDla rodziców

W trudnych decyzjach rodzicielskich ogromnie przydatna może być wiedza – o różnorodnych możliwościach systemu kształcenia, spędzania wolnego czasu, konstruktywnego korzystania z najnowszych technologii. Jak współpracować z nauczycielami, jak zadbać o zdrowie i wszechstronny rozwój dziecka, jak zapewnić mu bezpieczeństwo w sieci? Polecamy Państwu portale internetowe poruszające te kwestie i dedykowane właśnie rodzicom:
rodzicewedukacji.pl/
rodzinny-krakow.pl/
rodziceprzyszlosci.pl

DLA UCZNIÓWDla uczniów

Co dalej po szkole? Jaki wybrać typ dalszej edukacji? Szkołę branżową, technikum czy liceum? Studia wyższe, szkołę policealną czy kursy kwalifikacyjne? Do jakiego zawodu mam predyspozycje? Które branże są najbardziej perspektywiczne? Na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem ścieżki kształcenia odpowiedzą nasi doradcy zawodowi.
Kontakt z doradcami możliwy jest telefonicznie lub mailowo pod adresem:
doradcyzawodowi@poradnia2krakow.pl
Polecamy też portale: www.victor.com.pl
www.perspektywy.pl

DLA NAUCZYCIELIDla nauczycieli

Dokąd zmierza edukacja? Jak wyjść naprzeciw problemom spotykanym na co dzień w pracy nauczyciela? Jak uatrakcyjnić lekcje przedmiotowe? Jako edukatorzy potrzebujemy refleksji nad wartościami i celami, ale przede wszystkim oczekujemy wsparcia w postaci konkretnych wskazówek, rozwiązań i projektów. Kodowanie na humanie, Endomondo a „szkolne klatki”, czym jest C-U-D – ciekawie i inspirująco wspiera nas portal o nowoczesnej edukacji www.edunews.pl

Instytut Badań Edukacyjnych
Portal Edukacyjny
Edunews
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Członkowstwo w Małopolskim Partnerstwie na rzecz Kształcenia Ustawicznego
Parasol
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Kuratorium
Okręgowa Komisja Edukacyjna
Pociąg do kariery
Wojewódzki Urząd Pracy
Instytut Terapii i Edukacji Społecznej

Ustawienia dostępności