Uśmiechnięte twarze rodziców z córką na spotkaniu z gościemZdjęcie uśmiechniętej rodziny - rodzice, córka i synMama pomaga rysować małej córceMężczyzna - nauczyciel pokazuje uczniom coś w ich zeszycie
NASZA
OFERTA
ZESPÓŁ
ORZEKAJĄCY
PORADNIA
POLECA
URODA ASPERGEROWA
WSPOMAGANIE ROZWOJU SZKÓŁ
INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

Pięć uczennic krakowskich szkół podstawowych, zainteresowanych przedmiotami ścisłymi, wzięło udział w rozwiązaniu problemu inżynierskiego w laboratoriach firmy ABB. Powstały na tej bazie film bardzo dobrze oddaje atmosferę procesu badawczego i zaangażowanie całego zespołu w rozwiązanie problemu. Jest dobrym materiałem do wykorzystania na zajęciach z doradztwa zawodowego, w ramach lekcji wychowawczych, jak również lekcji matematyki czy fizyki. Może zainicjować dyskusję o współczesnym rynku pracy i zapotrzebowaniu na specjalistów i specjalistki z zakresu nauk ścisłych. Inżynierki są pilnie poszukiwane!

W projekcie „Inżynierki pilnie poszukiwane- II edycja” wzięły udział:

Natalia Popiela uczennica Szkoły Podstawowej nr 38 im. Bractwa Kurkowego w Krakowie

Natalia Piszczek uczennica Szkoły Podstawowej nr 38 im. Bractwa Kurkowego w Krakowie

Aleksandra Bańdura uczennica Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 w Krakowie

Matylda Czepiel uczennica Szkoły Podstawowej nr 133 im. Orła Białego w Krakowie

Marta Gal uczennica Szkoły Podstawowej nr 85 im. Księdza Kazimierza Jancarza

oraz
naukowcy, inżynierowie Korporacyjnego Centrum Technologicznego ABB w Krakowie i doradczyni zawodowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Krakowie.

„Inżynierki pilnie poszukiwane” to projekt realizowany przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Krakowie i Korporacyjne Centrum Technologiczne ABB w Krakowie.

We wrześniu 2024 roku ogłosimy nabór do III edycji projektu.

DLA RODZICÓWDla rodziców

W trudnych decyzjach rodzicielskich ogromnie przydatna może być wiedza – o różnorodnych możliwościach systemu kształcenia, spędzania wolnego czasu, konstruktywnego korzystania z najnowszych technologii. Jak współpracować z nauczycielami, jak zadbać o zdrowie i wszechstronny rozwój dziecka, jak zapewnić mu bezpieczeństwo w sieci? Polecamy Państwu portale internetowe poruszające te kwestie i dedykowane właśnie rodzicom:
rodzicewedukacji.pl/
rodzinny-krakow.pl/
rodziceprzyszlosci.pl

DLA UCZNIÓWDla uczniów

Co dalej po szkole? Jaki wybrać typ dalszej edukacji? Szkołę branżową, technikum czy liceum? Studia wyższe, szkołę policealną czy kursy kwalifikacyjne? Do jakiego zawodu mam predyspozycje? Które branże są najbardziej perspektywiczne? Na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem ścieżki kształcenia odpowiedzą nasi doradcy zawodowi.
Kontakt z doradcami możliwy jest telefonicznie lub mailowo pod adresem:
doradcyzawodowi@poradnia2krakow.pl
Polecamy też portale: www.victor.com.pl
www.perspektywy.pl

DLA NAUCZYCIELIDla nauczycieli

Dokąd zmierza edukacja? Jak wyjść naprzeciw problemom spotykanym na co dzień w pracy nauczyciela? Jak uatrakcyjnić lekcje przedmiotowe? Jako edukatorzy potrzebujemy refleksji nad wartościami i celami, ale przede wszystkim oczekujemy wsparcia w postaci konkretnych wskazówek, rozwiązań i projektów. Kodowanie na humanie, Endomondo a „szkolne klatki”, czym jest C-U-D – ciekawie i inspirująco wspiera nas portal o nowoczesnej edukacji www.edunews.pl

Instytut Badań Edukacyjnych
Portal Edukacyjny
Edunews
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Członkowstwo w Małopolskim Partnerstwie na rzecz Kształcenia Ustawicznego
Parasol
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Kuratorium
Okręgowa Komisja Edukacyjna
Pociąg do kariery
Wojewódzki Urząd Pracy
Instytut Terapii i Edukacji Społecznej

Ustawienia dostępności