Uśmiechnięte twarze rodziców z córką na spotkaniu z gościemZdjęcie uśmiechniętej rodziny - rodzice, córka i synMama pomaga rysować małej córceMężczyzna - nauczyciel pokazuje uczniom coś w ich zeszycie
NASZA
OFERTA
ZESPÓŁ
ORZEKAJĄCY
PORADNIA
POLECA
URODA ASPERGEROWA
WSPOMAGANIE ROZWOJU SZKÓŁ
INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

Zapraszamy serdecznie do systematycznego odwiedzania otwartego 23 kwietnia 2016 roku Ogrodu Sensorycznego, który o każdej porze roku jest dostępny dla wszystkich.
Przemiana terenu przylegającego do naszej Poradni nastąpiła z inicjatywy Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Zespołem Aspergera i Ich Rodzin jestem ZA.
Czynny udział w pracach brała nasza Poradnia oraz wolontariusze z Banku BGŻ BNP Paribas SA, a wszystkie działania były możliwe dzięki dofinansowaniu Fundacji BGŻ BNP Paribas. W 2017 roku dokonano również rewitalizacji ogrodu dzięki aktywnej pomocy i wsparciu finansowemu firmy Orange.
Ogród podzielony jest na strefy smaku, wzroku, słuchu, dotyku, zapachu i serca, a każda z nich to niezwykła przestrzeń przebywania i doświadczania.
Ciekawscy mogą podglądać hotel dla owadów czy karmniki, zmęczeni odpocząć na siedziskach wykonanych z geopolimeru – tworzywa po raz pierwszy wykorzystanego w przestrzeni publicznej. Podczas wizyty zawsze towarzyszyć Wam będą strażnicy ogrodu.
Niezwykłe rośliny starannie opisane można podziwiać i czuć, a niektóre kosztować. Teren ogrodu to unikatowe miejsce na spotkania i warsztaty.
Rekomendujemy w szczególności odwiedzanie go z dziećmi – bez tabletów i telefonów :). To miejsce jest również bardzo ważne dla dzieci ze spektrum autyzmu bowiem przyroda to ich sprzymierzeniec, dlatego wydzielono także miejsce różności, gdzie dzieci mogą sadzić swoje ulubione rośliny.

Zobacz jak zmienia się ogród:

ZIMA 2021

Zima nie bardzo może się zdecydować czy odwiedzić nasz ogród, ale udało nam się ją przyłapać podczas jednej z wizyt


JESIEŃ 2021

Jak co roku jesień w naszym ogrodzie zachwyca! Łapcie ostatnie słoneczne dni w tej wyjątkowej scenerii!

LATO 2021

Tak wyglądają w naszym ogrodzie słoneczne dni lata po deszczowej nocy. Dobrych letnich dni dla wszystkich!

Żółty kwiat na całym kadrzeŚcieżka w ogrodzie. trawa i roślinność

WIOSNA 2021

Właśnie tej wiosny mija 5 lat od powstania naszego ogrodu. Tyle już czasu pokazujemy Państwu jak zmienia się nasz ogród każdego roku podczas kolejnych pór roku. Tegoroczne wiosenne zdjęcia są wyjątkowe również dlatego, że zeszłorocznej wiosny nie zostały zrobione z uwagi na trwający wówczas lockdown. Bogatsi o nowe doświadczenia korzystajmy z uroków natury każdego dnia.

ZIMA 2020

Zrobienie zimowych zdjęć w naszych ogrodzie wymagało w tym roku trochę cierpliwości, ale warto było czekać – zrobiło się pięknie!

JESIEŃ 2020

Tegoroczna jesień jest pełna kolorów i słońca. Dbajcie o siebie!

LATO 2020

 
W samym środku wakacji przesyłamy letnie pozdrowienia prosto z naszego słonecznego ogrodu. Uważajcie na siebie w tym nietypowym (pandemicznym) czasie!

ZIMA 2019

Długo zwlekaliśmy ze zrobieniem zdjęć „zimy 2019”, czekając na śnieg w naszym ogrodzie. Póki co jednak nadal go nie ma – z początkiem lutego ogród wyglądał właśnie tak, a witający nas śpiew ptaków wyostrzał zmysł słuchu. Taka zima w tym roku, a jakie były poprzednie – zobaczcie na archiwalnych zdjęciach!

JESIEŃ 2019

Jesienne skarby czekają na Was w naszym ogrodzie – zapraszamy, bo w tym roku jesień zaskakuje liczbą słonecznych dni.

LATO 2019

Witamy lato, wakacje rozpoczęte! Zapraszamy do odwiedzin spokojną letnią porą do naszego słonecznego ogrodu.

WIOSNA 2019

Już trzeci rok witamy wiosnę w naszym ogrodzie. Jest zielono i słonecznie – zachęcamy do odwiedzin!

ZIMA 2018

Kolejna zima zawitała do naszego ogrodu sensorycznego. Mimo, że na zdjęciach śniegu niewiele, to wykonano je w temperaturze minus 16 stopni. Zapraszamy lubiących zimę!

JESIEŃ 2018

Tak wyglądał nasz ogród parę dni przez powitaniem jesieni. Mamy nadzieję na piękne babie lato i miłe chwile w tym czasie w ogrodzie. Zapraszamy!

LATO 2018

Piękny słoneczny czas! Wakacje! Zapraszamy do naszego Ogrodu Sensorycznego na odpoczynek – najlepiej z książką lub dobrymi znajomymi. Zobacz, posłuchaj, dotknij, a nawet zasmakuj u nas lata!

WIOSNA 2018

Wiosna, ach to ty! Długo czekaliśmy na to, by zawitała do naszego ogrodu. W tym roku wiosna nie żałuje nam ciepłych dni – zapraszamy wszystkich miłośników zarówno słońca jak i cienia – każdy znajdzie coś dla siebie!

ZIMA 2017

Zapraszamy na zimowe zabawy do naszego ogrodu, nie tylko w okresie ferii. Szukajcie śladów na śniegu, sprawdzajcie kto odwiedził ogród przed Wami, układajcie historie 🙂

JESIEŃ 2017

Druga jesień w ogrodzie już w pełni – wszystkie jej kolory u nas gwarantowane! Łapcie ostatnie promienie słońca – zapraszamy!

LATO 2017

Letni wakacyjny czas sprzyja wyprawom i zwiedzaniu nowych miejsc.
Wybierz się do naszego Ogrodu Sensorycznego i poczuj lato wszystkimi zmysłami.
Odpocznij, zaproś znajomych na wspólne spotkanie albo przyjdź z grupą przeprowadzić warsztat w kolorowej przestrzeni.
Zapraszamy!


WIOSNA 2017

Po długim śnie w zimowych puchu wszystko w ogrodzie budzi się do życia.
Tej wiosny minął właśnie pierwszy rok powstania ogrodu! Zapraszamy na wiosenne spacery – jest pięknie i zielono!

ZIMA 2016

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszego Ogrodu w zimowej scenerii, ale przede wszystkim (a taka okazja przecież tylko zimą!) na lepienie w nim bałwanów :).
Strażnicy ogrodu, którym mrozy są nie straszne z pewnością się z nim zaprzyjaźnią, a Wy macie zagwarantowaną dobra zabawę!
Pamiętajcie też o dokarmianiu ptaków zimą – niech nasze karmniki będą dla nich stałym punktem spotkań. Do zobaczenia!


JESIEŃ 2016

Pierwsza jesień w naszym ogrodzie zagościła już na dobre. Wolontariusze z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji wspaniale przygotowali ogród na nadchodzącą zimę.
W działaniach wspierali ich również uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących.
Skoro porządki już za nami, zobacz jak wygląda Ogród jesienią – poniżej na zdjęciach lub odwiedź go osobiście!


DLA RODZICÓWDla rodziców

W trudnych decyzjach rodzicielskich ogromnie przydatna może być wiedza – o różnorodnych możliwościach systemu kształcenia, spędzania wolnego czasu, konstruktywnego korzystania z najnowszych technologii. Jak współpracować z nauczycielami, jak zadbać o zdrowie i wszechstronny rozwój dziecka, jak zapewnić mu bezpieczeństwo w sieci? Polecamy Państwu portale internetowe poruszające te kwestie i dedykowane właśnie rodzicom:
rodzicewedukacji.pl/
rodzinny-krakow.pl/
rodziceprzyszlosci.pl

DLA UCZNIÓWDla uczniów

Co dalej po szkole? Jaki wybrać typ dalszej edukacji? Szkołę branżową, technikum czy liceum? Studia wyższe, szkołę policealną czy kursy kwalifikacyjne? Do jakiego zawodu mam predyspozycje? Które branże są najbardziej perspektywiczne? Na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem ścieżki kształcenia odpowiedzą nasi doradcy zawodowi.
Kontakt z doradcami możliwy jest telefonicznie lub mailowo pod adresem:
doradcyzawodowi@poradnia2krakow.pl
Polecamy też portale: www.victor.com.pl
www.perspektywy.pl

DLA NAUCZYCIELIDla nauczycieli

Dokąd zmierza edukacja? Jak wyjść naprzeciw problemom spotykanym na co dzień w pracy nauczyciela? Jak uatrakcyjnić lekcje przedmiotowe? Jako edukatorzy potrzebujemy refleksji nad wartościami i celami, ale przede wszystkim oczekujemy wsparcia w postaci konkretnych wskazówek, rozwiązań i projektów. Kodowanie na humanie, Endomondo a „szkolne klatki”, czym jest C-U-D – ciekawie i inspirująco wspiera nas portal o nowoczesnej edukacji www.edunews.pl

Instytut Badań Edukacyjnych
Portal Edukacyjny
Edunews
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Członkowstwo w Małopolskim Partnerstwie na rzecz Kształcenia Ustawicznego
Parasol
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Kuratorium
Okręgowa Komisja Edukacyjna
Pociąg do kariery
Wojewódzki Urząd Pracy
Instytut Terapii i Edukacji Społecznej

Ustawienia dostępności