Uśmiechnięte twarze rodziców z córką na spotkaniu z gościemZdjęcie uśmiechniętej rodziny - rodzice, córka i synMama pomaga rysować małej córceMężczyzna - nauczyciel pokazuje uczniom coś w ich zeszycie
NASZA
OFERTA
ZESPÓŁ
ORZEKAJĄCY
PORADNIA
POLECA
URODA ASPERGEROWA
WSPOMAGANIE ROZWOJU SZKÓŁ
INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Krakowie zaprasza wychowawców klas VII i VIII, pedagogów szkolnych, doradców zawodowych szkół podstawowych na kolejne spotkanie z cyklu „Doradztwo zawodowe w czasie pandemii”.
Celem spotkania jest zaprezentowanie e-narzędzi, które można wykorzystać w procesie przygotowania uczniów do podjęcia decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej:
Poradnik dla ósmoklasisty, czyli jak wybrać wymarzoną szkołę ponadpodstawową i przygotować się do procesu rekrutacji – Agata Chudzikiewicz.
Oferta edukacyjna krakowskich liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia w roku szkolnym 2021/2022 – Danuta Komorowska, Michał Kowalski.

Spotkanie on-line, odbędzie się 21 kwietnia, o godz. 14:00, czas spotkania – 1 godzina. Rejestracja na spotkanie od 12 do 19 kwietnia.

Rejestracja odbywa się poprzez wypełnienie formularza dostępnego pod tym linkiem:

https://livewebinar.com/113-495-933/r/TFcMvEU7x6pvf1CEWDSf4LP8hKHlVkhwzWuH9FSvXGyZssjV4KfUd2FUv6qI

Po zarejestrowaniu, otrzymają Państwo e-mail z indywidualnym linkiem do spotkania. Link będzie aktywny od godz. 13:00, 21 kwietnia, wcześniejsze wejście na webinar będzie niemożliwe.

Zapraszam serdecznie

Elwira Zadęcka
dyrektor
Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Krakowie

DLA RODZICÓWDla rodziców

W trudnych decyzjach rodzicielskich ogromnie przydatna może być wiedza – o różnorodnych możliwościach systemu kształcenia, spędzania wolnego czasu, konstruktywnego korzystania z najnowszych technologii. Jak współpracować z nauczycielami, jak zadbać o zdrowie i wszechstronny rozwój dziecka, jak zapewnić mu bezpieczeństwo w sieci? Polecamy Państwu portale internetowe poruszające te kwestie i dedykowane właśnie rodzicom:
rodzicewedukacji.pl/
rodzinny-krakow.pl/
rodziceprzyszlosci.pl

DLA UCZNIÓWDla uczniów

Co dalej po szkole? Jaki wybrać typ dalszej edukacji? Szkołę branżową, technikum czy liceum? Studia wyższe, szkołę policealną czy kursy kwalifikacyjne? Do jakiego zawodu mam predyspozycje? Które branże są najbardziej perspektywiczne? Na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem ścieżki kształcenia odpowiedzą nasi doradcy zawodowi.
Kontakt z doradcami możliwy jest telefonicznie lub mailowo pod adresem:
doradcyzawodowi@poradnia2krakow.pl
Polecamy też portale: www.victor.com.pl
www.perspektywy.pl

DLA NAUCZYCIELIDla nauczycieli

Dokąd zmierza edukacja? Jak wyjść naprzeciw problemom spotykanym na co dzień w pracy nauczyciela? Jak uatrakcyjnić lekcje przedmiotowe? Jako edukatorzy potrzebujemy refleksji nad wartościami i celami, ale przede wszystkim oczekujemy wsparcia w postaci konkretnych wskazówek, rozwiązań i projektów. Kodowanie na humanie, Endomondo a „szkolne klatki”, czym jest C-U-D – ciekawie i inspirująco wspiera nas portal o nowoczesnej edukacji www.edunews.pl

Instytut Badań Edukacyjnych
Portal Edukacyjny
Edunews
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Członkowstwo w Małopolskim Partnerstwie na rzecz Kształcenia Ustawicznego
Parasol
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Kuratorium
Okręgowa Komisja Edukacyjna
Pociąg do kariery
Wojewódzki Urząd Pracy
Instytut Terapii i Edukacji Społecznej

Ustawienia dostępności