Uśmiechnięte twarze rodziców z córką na spotkaniu z gościemZdjęcie uśmiechniętej rodziny - rodzice, córka i synMama pomaga rysować małej córceMężczyzna - nauczyciel pokazuje uczniom coś w ich zeszycie
NASZA
OFERTA
ZESPÓŁ
ORZEKAJĄCY
PORADNIA
POLECA
URODA ASPERGEROWA
WSPOMAGANIE ROZWOJU SZKÓŁ
INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Krakowie zaprasza do udziału w konkursie na projekt graficzny plakatu promujący współczesne szkolnictwo zawodowe w Krakowie.

Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do uczennic i uczniów klasy VII-VIII szkoły podstawowej (I kategoria) oraz uczennic i uczniów branżowej szkoły I i II stopnia oraz technikum (II kategoria).

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie twórczego i kreatywnego graficznego projektu plakatu promującego współczesne szkolnictwo zawodowe w Krakowie.

Celem konkursu jest zwiększenie zainteresowania uczniów szkół podstawowych kontynuacją nauki w branżowych szkołach i technikach poprzez wspieranie ich w samodzielnym gromadzeniu informacji o szkołach, analizowaniu tych informacji i konfrontowaniu z własnymi zasobami, zainteresowaniami, umiejętnościami oraz planami edukacyjno-zawodowymi.

W pierwszym szkolnym etapie eliminacji, spośród wykonanych prac, szkoła wybiera jedną pracę i zgłasza do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 – organizatora drugiego etapu konkursu.

Nadesłane prace zostaną ocenione przez jury oraz internautów w głosowaniu on-line.

Laureat I miejsca otrzyma nagrodę o wartości 500 zł,
II miejsca – 400 zł
III miejsca – 300 zł

Przewidziane są także nagrody dla nauczycieli – opiekunów uczniów, zdobywców I, II i III miejsca.

Nie przegap tych dat:

Rozpoczęcie konkursu – 11.01.2021

Termin nadsyłania prac konkursowych – 28.02.2021

Rozstrzygnięcie konkursu – 22.03.2021

Więcej informacji, regulamin, formularz zgłoszeniowy będą dostępne 11.01.2021 roku na stronie konkursowej (poniżej).

PRZEJDŹ DO STRONY KONKURSOWEJ

DLA RODZICÓWDla rodziców

W trudnych decyzjach rodzicielskich ogromnie przydatna może być wiedza – o różnorodnych możliwościach systemu kształcenia, spędzania wolnego czasu, konstruktywnego korzystania z najnowszych technologii. Jak współpracować z nauczycielami, jak zadbać o zdrowie i wszechstronny rozwój dziecka, jak zapewnić mu bezpieczeństwo w sieci? Polecamy Państwu portale internetowe poruszające te kwestie i dedykowane właśnie rodzicom:
rodzicewedukacji.pl/
rodzinny-krakow.pl/
rodziceprzyszlosci.pl

DLA UCZNIÓWDla uczniów

Co dalej po szkole? Jaki wybrać typ dalszej edukacji? Szkołę branżową, technikum czy liceum? Studia wyższe, szkołę policealną czy kursy kwalifikacyjne? Do jakiego zawodu mam predyspozycje? Które branże są najbardziej perspektywiczne? Na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem ścieżki kształcenia odpowiedzą nasi doradcy zawodowi.
Kontakt z doradcami możliwy jest telefonicznie lub mailowo pod adresem:
doradcyzawodowi@poradnia2krakow.pl
Polecamy też portale: www.victor.com.pl
www.perspektywy.pl

DLA NAUCZYCIELIDla nauczycieli

Dokąd zmierza edukacja? Jak wyjść naprzeciw problemom spotykanym na co dzień w pracy nauczyciela? Jak uatrakcyjnić lekcje przedmiotowe? Jako edukatorzy potrzebujemy refleksji nad wartościami i celami, ale przede wszystkim oczekujemy wsparcia w postaci konkretnych wskazówek, rozwiązań i projektów. Kodowanie na humanie, Endomondo a „szkolne klatki”, czym jest C-U-D – ciekawie i inspirująco wspiera nas portal o nowoczesnej edukacji www.edunews.pl

Instytut Badań Edukacyjnych
Portal Edukacyjny
Edunews
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Członkowstwo w Małopolskim Partnerstwie na rzecz Kształcenia Ustawicznego
Parasol
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Kuratorium
Okręgowa Komisja Edukacyjna
Pociąg do kariery
Wojewódzki Urząd Pracy
Instytut Terapii i Edukacji Społecznej

Ustawienia dostępności