Uśmiechnięte twarze rodziców z córką na spotkaniu z gościemZdjęcie uśmiechniętej rodziny - rodzice, córka i synMama pomaga rysować małej córceMężczyzna - nauczyciel pokazuje uczniom coś w ich zeszycie
NASZA
OFERTA
ZESPÓŁ
ORZEKAJĄCY
PORADNIA
POLECA
URODA ASPERGEROWA
WSPOMAGANIE ROZWOJU SZKÓŁ
INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

Szanowni Państwo,

Zaledwie kilka miesięcy temu, w czasie świątecznej odsłony akcji Urzędu Marszałkowskiego Dobro jest w Małopolsce zachęcano wszystkich do drobnych, miłych gestów i dzielenia się uśmiechem. Nikt z nas nie spodziewał się, że dziś nabierze ona zupełnie innego wymiaru!
Teraz kampania Województwa Małopolskiego Dobro jest w Małopolsce, pod hasłem: Stop Koronawirusowi!, startuje w nowym wymiarze. Jest odpowiedzią na trudną sytuację, w jakiej wszyscy się znajdujemy. To akt solidarności, wspólnej odpowiedzialności i wsparcia dla tych najbardziej potrzebujących.

Wiemy, że najlepszym sposobem na powstrzymanie wirusa COVID-19 jest izolacja. Ale izolacja nie oznacza pozbawiania nas poczucia bycia razem! W ramach kampanii został przygotowany specjalny serwis (tutaj) skierowany do wszystkich mieszkańców Małopolski. Zawiera informacje dotyczące wsparcia dla służby zdrowia i przedsiębiorców w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, akcji organizowanych m.in. przez nasze instytucje. W ramach kampanii chcemy również połączyć tych, którzy są w stanie zaoferować swoją pomoc z tymi, którzy jej potrzebują. W tym celu tworzymy specjalny Bank Ofert, gdzie można znaleźć informacje o różnych formach pomocy oferowanej przez instytucje, firmy czy stowarzyszenia z Małopolski. Nie zapomnieliśmy także o miłośnikach kultury, która również aktywnie działa w sieci! Coś ciekawego znajdą tu dla siebie także najmłodsi.
Nasze wspólne działania możecie obserwować także na profilu facebook.com/lubiemalopolske.

Zachęcamy Państwa do dzielenia się tymi treściami, udostępniania grafik i linkowania do informacji, które mogą być użyteczne dla Mieszkańców w tym trudnym okresie. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami i bannerem znajdującym się na stronie: www.malopolska.pl/dobrojestwmalopolscestopkoronawirusowi
Więcej plików graficznych pojawiać się będzie na stronie kampanii (w zakładce KAMPANIA ONLINE). Zachęcamy również do korzystania ze specjalnej nakładki na zdjęcie profilowe na fb, dostępnej dla fanów profilu Małopolski, która jest wyrazem wsparcia i aktu solidarności w tych trudnych chwilach.

Pamiętajcie: Razem. Wszyscy!
Dobro jest w Małopolsce. Stop Koronawirusowi!

Żaneta Zatorska
P.O. Kierownika
Zespół Ds. Marketingu Regionu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Departament Kultury, Dziedzictwa Narodowego I Promocji

DLA RODZICÓWDla rodziców

W trudnych decyzjach rodzicielskich ogromnie przydatna może być wiedza – o różnorodnych możliwościach systemu kształcenia, spędzania wolnego czasu, konstruktywnego korzystania z najnowszych technologii. Jak współpracować z nauczycielami, jak zadbać o zdrowie i wszechstronny rozwój dziecka, jak zapewnić mu bezpieczeństwo w sieci? Polecamy Państwu portale internetowe poruszające te kwestie i dedykowane właśnie rodzicom:
rodzicewedukacji.pl/
rodzinny-krakow.pl/
rodziceprzyszlosci.pl

DLA UCZNIÓWDla uczniów

Co dalej po szkole? Jaki wybrać typ dalszej edukacji? Szkołę branżową, technikum czy liceum? Studia wyższe, szkołę policealną czy kursy kwalifikacyjne? Do jakiego zawodu mam predyspozycje? Które branże są najbardziej perspektywiczne? Na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem ścieżki kształcenia odpowiedzą nasi doradcy zawodowi.
Kontakt z doradcami możliwy jest telefonicznie lub mailowo pod adresem:
doradcyzawodowi@poradnia2krakow.pl
Polecamy też portale: www.victor.com.pl
www.perspektywy.pl

DLA NAUCZYCIELIDla nauczycieli

Dokąd zmierza edukacja? Jak wyjść naprzeciw problemom spotykanym na co dzień w pracy nauczyciela? Jak uatrakcyjnić lekcje przedmiotowe? Jako edukatorzy potrzebujemy refleksji nad wartościami i celami, ale przede wszystkim oczekujemy wsparcia w postaci konkretnych wskazówek, rozwiązań i projektów. Kodowanie na humanie, Endomondo a „szkolne klatki”, czym jest C-U-D – ciekawie i inspirująco wspiera nas portal o nowoczesnej edukacji www.edunews.pl

Instytut Badań Edukacyjnych
Portal Edukacyjny
Edunews
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Członkowstwo w Małopolskim Partnerstwie na rzecz Kształcenia Ustawicznego
Parasol
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Kuratorium
Okręgowa Komisja Edukacyjna
Pociąg do kariery
Wojewódzki Urząd Pracy
Instytut Terapii i Edukacji Społecznej

Ustawienia dostępności