Uśmiechnięte twarze rodziców z córką na spotkaniu z gościemZdjęcie uśmiechniętej rodziny - rodzice, córka i synMama pomaga rysować małej córceMężczyzna - nauczyciel pokazuje uczniom coś w ich zeszycie
NASZA
OFERTA
ZESPÓŁ
ORZEKAJĄCY
PORADNIA
POLECA
URODA ASPERGEROWA
WSPOMAGANIE ROZWOJU SZKÓŁ
INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

Zachęcamy Państwa do korzystania ze scenariuszy zajęć, które powstały w naszej Poradni:

 • we współpracy z Wydawnictwem Mamania do książki „A królik słuchał”. Jest to wyjątkowa opowieść o tym jak ważna jest akceptująca bliskość i uwaga drugiej osoby. Mały Taylor w skupieniu bawi się klockami. Kiedy budowla się rozpada, chłopiec nie bardzo wie, jak ma na to zareagować. Zaraz nadbiega jednak całe mnóstwo doradców, którzy wiedzą lepiej, czego Taylor chce i potrzebuje… Czy pomogą chłopcu?

  Scenariusz oraz wszystkie materiały potrzebne do przeprowadzenia warsztatu są do pobrania pod linkiem:
  https://www.dropbox.com/sh/baahkpenk957r37/AABTC_x2un9L4x9ln7-v86Xxa?dl=0

 • w czasopiśmie Biblioteka w Szkole (nr 10/2019), gdzie znajduje się dodatek Biblioterapia w szkole jeden ze scenariuszy jest napisany przez pracownika naszej Poradni. Scenariusz „Dlaczego marzenia powinny do nas pasować?” realizuje treści programowe z zakresu doradztwa zawodowego dla przedszkoli oraz klas I-III SP. Jednym z głównych celów scenariusza jest uświadomienie szczególnego znaczenia marzeń w życiu człowieka i konieczność dokonywania pozytywnych zmian w swoim życiu czy też wzmocnienie śmiałości uczestników oraz ich zdolności autoprezentacyjnych w opowiadaniu o swoich zainteresowaniach.

  Czasopismo można zakupić pod linkiem: https://sklep.biblioteka.pl/czasopismo/biblioteka-w-szkole/10-2019

 • (Spis treści scenariuszy można zobaczyć na dole strony po rozwinięciu)

  DLA RODZICÓW  Dla rodziców

  W trudnych decyzjach rodzicielskich ogromnie przydatna może być wiedza – o różnorodnych możliwościach systemu kształcenia, spędzania wolnego czasu, konstruktywnego korzystania z najnowszych technologii. Jak współpracować z nauczycielami, jak zadbać o zdrowie i wszechstronny rozwój dziecka, jak zapewnić mu bezpieczeństwo w sieci? Polecamy Państwu portale internetowe poruszające te kwestie i dedykowane właśnie rodzicom:
  rodzicewedukacji.pl/
  rodzinny-krakow.pl/
  rodziceprzyszlosci.pl

  DLA UCZNIÓW  Dla uczniów

  Co dalej po szkole? Jaki wybrać typ dalszej edukacji? Szkołę branżową, technikum czy liceum? Studia wyższe, szkołę policealną czy kursy kwalifikacyjne? Do jakiego zawodu mam predyspozycje? Które branże są najbardziej perspektywiczne? Na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem ścieżki kształcenia odpowiedzą nasi doradcy zawodowi.
  Kontakt z doradcami możliwy jest telefonicznie lub mailowo pod adresem:
  doradcyzawodowi@poradnia2krakow.pl
  Polecamy też portale: www.victor.com.pl
  www.perspektywy.pl

  DLA NAUCZYCIELI  Dla nauczycieli

  Dokąd zmierza edukacja? Jak wyjść naprzeciw problemom spotykanym na co dzień w pracy nauczyciela? Jak uatrakcyjnić lekcje przedmiotowe? Jako edukatorzy potrzebujemy refleksji nad wartościami i celami, ale przede wszystkim oczekujemy wsparcia w postaci konkretnych wskazówek, rozwiązań i projektów. Kodowanie na humanie, Endomondo a „szkolne klatki”, czym jest C-U-D – ciekawie i inspirująco wspiera nas portal o nowoczesnej edukacji www.edunews.pl

  Instytut Badań Edukacyjnych
  Portal Edukacyjny
  Edunews
  Ministerstwo Edukacji Narodowej
  Członkowstwo w Małopolskim Partnerstwie na rzecz Kształcenia Ustawicznego
  Parasol
  Ośrodek Rozwoju Edukacji
  Kuratorium
  Okręgowa Komisja Edukacyjna
  Pociąg do kariery
  Wojewódzki Urząd Pracy
  Instytut Terapii i Edukacji Społecznej

  Ustawienia dostępności