Uśmiechnięte twarze rodziców z córką na spotkaniu z gościemZdjęcie uśmiechniętej rodziny - rodzice, córka i synMama pomaga rysować małej córceMężczyzna - nauczyciel pokazuje uczniom coś w ich zeszycie
NASZA
OFERTA
ZESPÓŁ
ORZEKAJĄCY
PORADNIA
POLECA
URODA ASPERGEROWA
WSPOMAGANIE ROZWOJU SZKÓŁ
INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

Na zaproszenie Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Katowicach uczestniczyliśmy w konferencji dla nauczycieli „Biblioterapia w procesie umacniania zdrowia”. Celem konferencji było umacnianie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży przy wykorzystaniu odpowiednio dobranej literatury oraz prowadzenie zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem bajko i biblioterapii.

Naszą poradnię reprezentowała Roksana Kociołek, która przeprowadziła warsztat „Biblioterapia w profilaktyce zdrowia psychicznego – edukacja wzmacniająca”.

Podczas warsztatu omówiła między innymi realizowany od trzech lat w naszej poradni autorski program profilaktyczny z zakresu zdrowia psychicznego wykorzystujący elementy bajko i biblioterapii (jak był tworzony i jak jest prowadzony). Ważnym elementem zajęć było zwrócenie uwagi na edukację umacniająca będącą procesem ciągłym, opierającym się przede wszystkim na budowaniu odporności psychicznej. Opowiedziała również o doświadczeniu pracy z młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Punktem wspólnym niezależnie od wieku odbiorcy jest bowiem dobór odpowiedniej literatury, której rola polega na wzmacnianiu czynników chroniących oraz osłabianiu czynników ryzyka. Inaczej mówiąc – jak pracować, by nie tylko dodawać sił, ale i ostrzegać przed zagrożeniami.

DLA RODZICÓWDla rodziców

W trudnych decyzjach rodzicielskich ogromnie przydatna może być wiedza – o różnorodnych możliwościach systemu kształcenia, spędzania wolnego czasu, konstruktywnego korzystania z najnowszych technologii. Jak współpracować z nauczycielami, jak zadbać o zdrowie i wszechstronny rozwój dziecka, jak zapewnić mu bezpieczeństwo w sieci? Polecamy Państwu portale internetowe poruszające te kwestie i dedykowane właśnie rodzicom:
rodzicewedukacji.pl/
rodzinny-krakow.pl/
rodziceprzyszlosci.pl

DLA UCZNIÓWDla uczniów

Co dalej po szkole? Jaki wybrać typ dalszej edukacji? Szkołę branżową, technikum czy liceum? Studia wyższe, szkołę policealną czy kursy kwalifikacyjne? Do jakiego zawodu mam predyspozycje? Które branże są najbardziej perspektywiczne? Na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem ścieżki kształcenia odpowiedzą nasi doradcy zawodowi.
Kontakt z doradcami możliwy jest telefonicznie lub mailowo pod adresem:
doradcyzawodowi@poradnia2krakow.pl
Polecamy też portale: www.victor.com.pl
www.perspektywy.pl

DLA NAUCZYCIELIDla nauczycieli

Dokąd zmierza edukacja? Jak wyjść naprzeciw problemom spotykanym na co dzień w pracy nauczyciela? Jak uatrakcyjnić lekcje przedmiotowe? Jako edukatorzy potrzebujemy refleksji nad wartościami i celami, ale przede wszystkim oczekujemy wsparcia w postaci konkretnych wskazówek, rozwiązań i projektów. Kodowanie na humanie, Endomondo a „szkolne klatki”, czym jest C-U-D – ciekawie i inspirująco wspiera nas portal o nowoczesnej edukacji www.edunews.pl

Instytut Badań Edukacyjnych
Portal Edukacyjny
Edunews
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Członkowstwo w Małopolskim Partnerstwie na rzecz Kształcenia Ustawicznego
Parasol
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Kuratorium
Okręgowa Komisja Edukacyjna
Pociąg do kariery
Wojewódzki Urząd Pracy
Instytut Terapii i Edukacji Społecznej

Ustawienia dostępności