Uśmiechnięte twarze rodziców z córką na spotkaniu z gościemZdjęcie uśmiechniętej rodziny - rodzice, córka i synMama pomaga rysować małej córceMężczyzna - nauczyciel pokazuje uczniom coś w ich zeszycie
NASZA
OFERTA
ZESPÓŁ
ORZEKAJĄCY
PORADNIA
POLECA
URODA ASPERGEROWA
WSPOMAGANIE ROZWOJU SZKÓŁ
INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

Pięć uczennic krakowskich szkół podstawowych, zainteresowanych przedmiotami ścisłymi, wzięło udział w rozwiązaniu problemu inżynierskiego w „tajnych” laboratoriach firmy ABB.
Wraz z naukowcami i inżynierami pracowały nad doborem materiału izolacyjnego dla izolatora wsporczego średniego napięcia. Film bardzo dobrze oddaje atmosferę procesu badawczego i zaangażowanie całego zespołu w rozwiązanie problemu. Może być wykorzystany na zajęciach z doradztwa zawodowego, w ramach lekcji wychowawczych jak również lekcji matematyki, fizyki, chemii. Może zainicjować dyskusję o współczesnym rynku pracy i zapotrzebowaniu na specjalistów i specjalistki z zakresu nauk ścisłych. Inżynierki są pilnie poszukiwane.

W projekcie wzięły udział:

Anna Bugaj uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 113 im. L. Węgrzynowicza w Krakowie,
Emilia Królikowska uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 62 im. kmdr. por. F. Dąbrowskiego w Krakowie,
Milena Sokolova uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 113 im. L. Węgrzynowicza w Krakowie,
Zofia Synowiec uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 114 im. Arkadego Fiedlera w Krakowie,
Natalia Śmiech uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 90 im. Polskich Kawalerów Maltańskich w Krakowie oraz
Naukowcy, inżynierowie Korporacyjnego Centrum Technologicznego ABB w Krakowie,
Doradca zawodowy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Krakowie.

„Inżynierki pilnie poszukiwane” to projekt zrealizowany przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Krakowie i Korporacyjne Centrum Technologiczne ABB w Krakowie.
Więcej informacji o projekcie www.inzynierki.poradnia2krakow.plDLA RODZICÓWDla rodziców

W trudnych decyzjach rodzicielskich ogromnie przydatna może być wiedza – o różnorodnych możliwościach systemu kształcenia, spędzania wolnego czasu, konstruktywnego korzystania z najnowszych technologii. Jak współpracować z nauczycielami, jak zadbać o zdrowie i wszechstronny rozwój dziecka, jak zapewnić mu bezpieczeństwo w sieci? Polecamy Państwu portale internetowe poruszające te kwestie i dedykowane właśnie rodzicom:
rodzicewedukacji.pl/
rodzinny-krakow.pl/
rodziceprzyszlosci.pl

DLA UCZNIÓWDla uczniów

Co dalej po szkole? Jaki wybrać typ dalszej edukacji? Szkołę branżową, technikum czy liceum? Studia wyższe, szkołę policealną czy kursy kwalifikacyjne? Do jakiego zawodu mam predyspozycje? Które branże są najbardziej perspektywiczne? Na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem ścieżki kształcenia odpowiedzą nasi doradcy zawodowi.
Kontakt z doradcami możliwy jest telefonicznie lub mailowo pod adresem:
doradcyzawodowi@poradnia2krakow.pl
Polecamy też portale: www.victor.com.pl
www.perspektywy.pl

DLA NAUCZYCIELIDla nauczycieli

Dokąd zmierza edukacja? Jak wyjść naprzeciw problemom spotykanym na co dzień w pracy nauczyciela? Jak uatrakcyjnić lekcje przedmiotowe? Jako edukatorzy potrzebujemy refleksji nad wartościami i celami, ale przede wszystkim oczekujemy wsparcia w postaci konkretnych wskazówek, rozwiązań i projektów. Kodowanie na humanie, Endomondo a „szkolne klatki”, czym jest C-U-D – ciekawie i inspirująco wspiera nas portal o nowoczesnej edukacji www.edunews.pl

Instytut Badań Edukacyjnych
Portal Edukacyjny
Edunews
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Członkowstwo w Małopolskim Partnerstwie na rzecz Kształcenia Ustawicznego
Parasol
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Kuratorium
Okręgowa Komisja Edukacyjna
Pociąg do kariery
Wojewódzki Urząd Pracy
Instytut Terapii i Edukacji Społecznej

Ustawienia dostępności