Uśmiechnięte twarze rodziców z córką na spotkaniu z gościemZdjęcie uśmiechniętej rodziny - rodzice, córka i synMama pomaga rysować małej córceMężczyzna - nauczyciel pokazuje uczniom coś w ich zeszycie
NASZA
OFERTA
ZESPÓŁ
ORZEKAJĄCY
PORADNIA
POLECA
URODA ASPERGEROWA
WSPOMAGANIE ROZWOJU SZKÓŁ
INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

Zapraszamy na grupowe zajęcia dla dzieci w wieku 8-9 lat z trudnościami w koncentracji uwagi „Spryciaki, czyli w poszukiwaniu stanu skupienia”. Spryciaki to grupa rozwojowa dla dzieci mająca na celu ćwiczenie umiejętności ważnych dla procesu uczenia się i osiągania sukcesów w szkole:
• koncentracji uwagi
• zapamiętywania
• myślenia logicznego
• planowania i kontrolowania swojej aktywności.

Zajęcia mają formę 9 spotkań – warsztatów uzupełnionych pracą własną dzieci w domu. Spotkania odbywają się na terenie poradni przy ul. Siewnej 23d w Krakowie co 2 tygodnie w środy w godz. 16:30 – 17:30. Terminy zajęć: 25.10, 8.11, 22.11, 6.12, 20.12, 3.01, 17.01, 31.01, 7.02.

Prowadzące:
Edyta Dziados – psycholog, trenerka pracująca z różnorodnymi grupami, terapeuta terapii instrumental enrichment (terapii myślenia)
Aleksandra Potysz-Rzyman – psycholog, socjolog, terapeutka pedagogiczna, trenerka programu Odyseja umysłu, instruktorka harcerska.

Rekrutacja do grupy prowadzona jest w formie indywidualnych spotkań rodzica i dziecka z psychologiem prowadzącym grupę (około pół godziny) na terenie poradni. Termin spotkania zostanie ustalony indywidualnie, po otrzymaniu zgłoszenia. W zgłoszeniu prosimy o przesłanie danych dziecka (imię, nazwisko, data urodzenia, szkoła i klasa) oraz numeru kontaktowego. Na spotkanie prosimy o dostarczenie opinii wychowawcy na temat mocnych i słabych stron dziecka. Zgłoszenia i ewentualne pytania przyjmujemy na adres: spryciaki2017@gmail.com

Serdecznie zapraszamy!
Edyta Dziados i Aleksandra Potysz-Rzyman

DLA RODZICÓWDla rodziców

W trudnych decyzjach rodzicielskich ogromnie przydatna może być wiedza – o różnorodnych możliwościach systemu kształcenia, spędzania wolnego czasu, konstruktywnego korzystania z najnowszych technologii. Jak współpracować z nauczycielami, jak zadbać o zdrowie i wszechstronny rozwój dziecka, jak zapewnić mu bezpieczeństwo w sieci? Polecamy Państwu portale internetowe poruszające te kwestie i dedykowane właśnie rodzicom:
rodzicewedukacji.pl/
rodzinny-krakow.pl/
rodziceprzyszlosci.pl

DLA UCZNIÓWDla uczniów

Co dalej po szkole? Jaki wybrać typ dalszej edukacji? Szkołę branżową, technikum czy liceum? Studia wyższe, szkołę policealną czy kursy kwalifikacyjne? Do jakiego zawodu mam predyspozycje? Które branże są najbardziej perspektywiczne? Na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem ścieżki kształcenia odpowiedzą nasi doradcy zawodowi.
Kontakt z doradcami możliwy jest telefonicznie lub mailowo pod adresem:
doradcyzawodowi@poradnia2krakow.pl
Polecamy też portale: www.victor.com.pl
www.perspektywy.pl

DLA NAUCZYCIELIDla nauczycieli

Dokąd zmierza edukacja? Jak wyjść naprzeciw problemom spotykanym na co dzień w pracy nauczyciela? Jak uatrakcyjnić lekcje przedmiotowe? Jako edukatorzy potrzebujemy refleksji nad wartościami i celami, ale przede wszystkim oczekujemy wsparcia w postaci konkretnych wskazówek, rozwiązań i projektów. Kodowanie na humanie, Endomondo a „szkolne klatki”, czym jest C-U-D – ciekawie i inspirująco wspiera nas portal o nowoczesnej edukacji www.edunews.pl

Instytut Badań Edukacyjnych
Portal Edukacyjny
Edunews
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Członkowstwo w Małopolskim Partnerstwie na rzecz Kształcenia Ustawicznego
Parasol
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Kuratorium
Okręgowa Komisja Edukacyjna
Pociąg do kariery
Wojewódzki Urząd Pracy
Instytut Terapii i Edukacji Społecznej

Ustawienia dostępności