Uśmiechnięte twarze rodziców z córką na spotkaniu z gościemZdjęcie uśmiechniętej rodziny - rodzice, córka i synMama pomaga rysować małej córceMężczyzna - nauczyciel pokazuje uczniom coś w ich zeszycie
NASZA
OFERTA
ZESPÓŁ
ORZEKAJĄCY
PORADNIA
POLECA
URODA ASPERGEROWA
WSPOMAGANIE ROZWOJU SZKÓŁ
INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 w Krakowie zaprasza na zajęcia grupowe w roku szkolnym 2017/2018

BAJKOWE PIĄTKI

dla przedszkolaków w wieku 5 i 6 lat w siedzibie Poradni przy ul. Siewnej 23d

Rekrutację prowadzimy od 18 do 29 września 2017 roku.
Uwaga! Zajęcia nie mają charakteru terapeutycznego!
Realizowany program składa się ze scenariuszy edukacyjno-profilaktycznych. Zajęcia będą miały charakter warsztatowy z wykorzystaniem bajek, technik plastycznych i zabaw ruchowych, a głównym ich celem będzie kształtowanie kompetencji emocjonalno-społecznych dzieci. Wspólnie z dziećmi zastanowimy się m.in.: jak radzić sobie z trudnościami, jak zdobywać przyjaciół, jak sobie pomagać, rozpoznawać uczucia i prosić o pomoc. Uczestnicy mogą nabyć nowe kompetencje w zakresie rozumienia uczuć, komunikacji i empatii, przyjaźni, rozwiązywania konfliktów oraz asertywności i radzenia sobie z porażkami.
ZGŁOSZENIA:
Rodzice zainteresowani uczestnictwem ich dzieci proszeni są o złożenie w siedzibie Poradni:

– formularza zgłoszeniowego (do pobrania tu)

– informacji z przedszkola o funkcjonowaniu dziecka w grupie rówieśniczej.

W I etapie rekrutacji dokonamy weryfikacji zgłoszeń. W II etapie rekrutacji zaprosimy zakwalifikowane dzieci na spotkanie, które odbędzie się 6 października (piątek) w godzinach 9.15-10.15. Po spotkaniu utworzona zostanie grupa uczestników. Spotkania będą odbywały się w piątki w godzinach 9.15-10.15, a terminy kolejnych spotkań zaplanowano na: 13.10, 20.10, 27.10, 10.11, 17.11. 24.11, 1.12, 8.12, 15.12.
Konieczny jest udział w 90% spotkań.

Zapraszają prowadzące:
Agnieszka Szczepanek – psycholog
Roksana Kociołek – socjoterapeuta

DLA RODZICÓWDla rodziców

W trudnych decyzjach rodzicielskich ogromnie przydatna może być wiedza – o różnorodnych możliwościach systemu kształcenia, spędzania wolnego czasu, konstruktywnego korzystania z najnowszych technologii. Jak współpracować z nauczycielami, jak zadbać o zdrowie i wszechstronny rozwój dziecka, jak zapewnić mu bezpieczeństwo w sieci? Polecamy Państwu portale internetowe poruszające te kwestie i dedykowane właśnie rodzicom:
rodzicewedukacji.pl/
rodzinny-krakow.pl/
rodziceprzyszlosci.pl

DLA UCZNIÓWDla uczniów

Co dalej po szkole? Jaki wybrać typ dalszej edukacji? Szkołę branżową, technikum czy liceum? Studia wyższe, szkołę policealną czy kursy kwalifikacyjne? Do jakiego zawodu mam predyspozycje? Które branże są najbardziej perspektywiczne? Na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem ścieżki kształcenia odpowiedzą nasi doradcy zawodowi.
Kontakt z doradcami możliwy jest telefonicznie lub mailowo pod adresem:
doradcyzawodowi@poradnia2krakow.pl
Polecamy też portale: www.victor.com.pl
www.perspektywy.pl

DLA NAUCZYCIELIDla nauczycieli

Dokąd zmierza edukacja? Jak wyjść naprzeciw problemom spotykanym na co dzień w pracy nauczyciela? Jak uatrakcyjnić lekcje przedmiotowe? Jako edukatorzy potrzebujemy refleksji nad wartościami i celami, ale przede wszystkim oczekujemy wsparcia w postaci konkretnych wskazówek, rozwiązań i projektów. Kodowanie na humanie, Endomondo a „szkolne klatki”, czym jest C-U-D – ciekawie i inspirująco wspiera nas portal o nowoczesnej edukacji www.edunews.pl

Instytut Badań Edukacyjnych
Portal Edukacyjny
Edunews
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Członkowstwo w Małopolskim Partnerstwie na rzecz Kształcenia Ustawicznego
Parasol
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Kuratorium
Okręgowa Komisja Edukacyjna
Pociąg do kariery
Wojewódzki Urząd Pracy
Instytut Terapii i Edukacji Społecznej

Ustawienia dostępności