NASZA
OFERTA
ZESPÓŁ
ORZEKAJĄCY
PORADNIA
POLECA
URODA ASPERGEROWA
WSPOMAGANIE ROZWOJU SZKÓŁ
INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

Informujemy, że w bieżącym roku szkolnym został uruchomiony punkt konsultacyjny z zakresu doradztwa zawodowego dla uczniów z niepełnosprawnościami (w tym z niepełnosprawnościami złożonymi). Jest to miejsce, w którym specjaliści:

  • pomagają uczniom określić predyspozycje zawodowe,
  • przeprowadzają diagnozy preferencji zawodowych,
  • udzielają wsparcia w podjęciu decyzji edukacyjno- zawodowych,
  • informują o różnych możliwościach kształcenia
  • zgodnie ze stanem zdrowia i ich możliwościami psychospołecznymi.

Rodzice i uczniowie aktywnie uczestniczą w określeniu możliwości kształcenia, a specjaliści  wspierają i ich w zapoznaniu z zasadami i różnymi rodzajami rekrutacji na kolejne poziomy edukacyjne. Dzięki proponowanemu wsparciu rodzice i uczniowie mogą świadomie podjąć decyzję dotyczącą kontynuowania nauki w kształceniu masowym lub specjalnym oraz podjąć naukę w szkole lub na uczelni wyższej. Do punktu zapraszamy także nauczycieli pracujących z osobami z niepełnosprawnością.

DLA RODZICÓW

W trudnych decyzjach rodzicielskich ogromnie przydatna może być wiedza – o różnorodnych możliwościach systemu kształcenia, spędzania wolnego czasu, konstruktywnego korzystania z najnowszych technologii. Jak współpracować z nauczycielami, jak zadbać o zdrowie i wszechstronny rozwój dziecka, jak zapewnić mu bezpieczeństwo w sieci? Polecamy Państwu portale internetowe poruszające te kwestie i dedykowane właśnie rodzicom:
rodzicewedukacji.pl/
rodzinny-krakow.pl/
rodziceprzyszlosci.pl

DLA UCZNIÓW

Co dalej po szkole? Jaki wybrać typ dalszej edukacji? Szkołę branżową, technikum czy liceum? Studia wyższe, szkołę policealną czy kursy kwalifikacyjne? Do jakiego zawodu mam predyspozycje? Które branże są najbardziej perspektywiczne? Na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem ścieżki kształcenia odpowiedzą nasi doradcy zawodowi.
Polecamy też portale: www.victor.com.pl
www.perspektywy.pl

DLA NAUCZYCIELI

Dokąd zmierza edukacja? Jak wyjść naprzeciw problemom spotykanym na co dzień w pracy nauczyciela? Jak uatrakcyjnić lekcje przedmiotowe? Jako edukatorzy potrzebujemy refleksji nad wartościami i celami, ale przede wszystkim oczekujemy wsparcia w postaci konkretnych wskazówek, rozwiązań i projektów. Kodowanie na humanie, Endomonodo a „szkolne klatki”, czym jest C-U-D – ciekawie i inspirująco wspiera nas portal o nowoczesnej edukacji www.edunews.pl