Uśmiechnięte twarze rodziców z córką na spotkaniu z gościemZdjęcie uśmiechniętej rodziny - rodzice, córka i synMama pomaga rysować małej córceMężczyzna - nauczyciel pokazuje uczniom coś w ich zeszycie
NASZA
OFERTA
ZESPÓŁ
ORZEKAJĄCY
PORADNIA
POLECA
URODA ASPERGEROWA
WSPOMAGANIE ROZWOJU SZKÓŁ
INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Krakowie realizując zadanie mające na celu wsparcie szkół w podejmowanych działaniach w zakresie doradztwa zawodowego, organizuje spotkanie dla doradców zawodowych i pedagogów szkolnych, które odbędzie się 16 września 2021 roku w godz. 10.00 – 12.00 w Zespole Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie (ul. Szablowskiego 1).
Ze względów organizacyjnych, uprzejmie proszę o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu do dnia 12.09.2021 roku pisząc na adres danutakomorowska@poradnia2krakow.pl

PLAN SPOTKANIA:
1. WSDZ jako element prestiżu nowoczesnej szkoły – metoda projektu w krakowskim modelu Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego.
Zapoznanie z projektem “Uczniowie krakowskich szkół szukają matematyki na rynku pracy”.
2. Oferta edukacyjna krakowskich szkół prowadzących kształcenie zawodowe – obalanie stereotypów. Harmonogram wizyt szkolnych doradców zawodowych w technikach i branżowych szkołach pierwszego stopnia.
3. Rynek pracy nieoczywisty. Kompetencje przyszłości. Harmonogram wizyt doradców zawodowych w firmach charakterystycznych dla współczesnego rynku pracy.
4. Oczekiwania i potrzeby szkolnych doradców zawodowych.
5. Oferta edukacyjna Zespołu Szkół Budowlanych nr 1.

Zapraszam serdecznie

Elwira Zadęcka
dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Krakowie

DLA RODZICÓWDla rodziców

W trudnych decyzjach rodzicielskich ogromnie przydatna może być wiedza – o różnorodnych możliwościach systemu kształcenia, spędzania wolnego czasu, konstruktywnego korzystania z najnowszych technologii. Jak współpracować z nauczycielami, jak zadbać o zdrowie i wszechstronny rozwój dziecka, jak zapewnić mu bezpieczeństwo w sieci? Polecamy Państwu portale internetowe poruszające te kwestie i dedykowane właśnie rodzicom:
rodzicewedukacji.pl/
rodzinny-krakow.pl/
rodziceprzyszlosci.pl

DLA UCZNIÓWDla uczniów

Co dalej po szkole? Jaki wybrać typ dalszej edukacji? Szkołę branżową, technikum czy liceum? Studia wyższe, szkołę policealną czy kursy kwalifikacyjne? Do jakiego zawodu mam predyspozycje? Które branże są najbardziej perspektywiczne? Na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem ścieżki kształcenia odpowiedzą nasi doradcy zawodowi.
Kontakt z doradcami możliwy jest telefonicznie lub mailowo pod adresem:
doradcyzawodowi@poradnia2krakow.pl
Polecamy też portale: www.victor.com.pl
www.perspektywy.pl

DLA NAUCZYCIELIDla nauczycieli

Dokąd zmierza edukacja? Jak wyjść naprzeciw problemom spotykanym na co dzień w pracy nauczyciela? Jak uatrakcyjnić lekcje przedmiotowe? Jako edukatorzy potrzebujemy refleksji nad wartościami i celami, ale przede wszystkim oczekujemy wsparcia w postaci konkretnych wskazówek, rozwiązań i projektów. Kodowanie na humanie, Endomondo a „szkolne klatki”, czym jest C-U-D – ciekawie i inspirująco wspiera nas portal o nowoczesnej edukacji www.edunews.pl

Instytut Badań Edukacyjnych
Portal Edukacyjny
Edunews
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Członkowstwo w Małopolskim Partnerstwie na rzecz Kształcenia Ustawicznego
Parasol
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Kuratorium
Okręgowa Komisja Edukacyjna
Pociąg do kariery
Wojewódzki Urząd Pracy
Instytut Terapii i Edukacji Społecznej

Ustawienia dostępności