Uśmiechnięte twarze rodziców z córką na spotkaniu z gościemZdjęcie uśmiechniętej rodziny - rodzice, córka i synMama pomaga rysować małej córceMężczyzna - nauczyciel pokazuje uczniom coś w ich zeszycie
NASZA
OFERTA
ZESPÓŁ
ORZEKAJĄCY
PORADNIA
POLECA
URODA ASPERGEROWA
WSPOMAGANIE ROZWOJU SZKÓŁ
INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

Sieć współpracy nauczycieli – „Pomóżmy uczniom #ogarnąć życie” – dodatkowa rekrutacja do sieci współpracy i samokształcenia.

Program działania sieci współpracy będzie ściśle związany z miejską kampanią kierowaną do dzieci i młodzieży szkół miasta Krakowa #ogarniam życie (szczegóły: link). Do pracy w sieci zapraszamy szczególnie nauczycieli-wychowawców oraz nauczycieli biologii klas, które zgłosiły się do udziału w kampanii oraz wszystkich innych nauczycieli zainteresowanych podjęciem działań skierowanych do swoich uczniów pomagających im mierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata tak, by zachować zdrowie fizyczne i psychiczne. W działaniach sieci skoncentrujemy się na pogłębieniu wiedzy na temat tzw. czynników chroniących, a więc między innymi:

– Jak dbać o zdrowie psychiczne?;

– Co to oznacza zdrowo odżywiać się?;

– W jaki sposób dbać o bezpieczeństwo swoje i innych?;

– Jak rozwijać swoje pasje i zainteresowania, gdzie szukać inspiracji?;

– Jak planować czas z dbałością o balans między nauką i czasem wolnym?;

– Co zrobić by zachować balans między życiem on-line i off-line?;

– Jak dbać o więzi przyjacielskie i rodzinne?;

Działanie sieci to nie tylko wiedza, ale też umiejętności dydaktyczne. Zakłada się, że dla każdego z czynników chroniących wypracujemy jak najbardziej atrakcyjne metody i techniki przy pomocy których skutecznie będziemy mogli pracować z naszymi uczniami pomagając im kształtować odpowiednie postawy względem życia i zdrowia swojego oraz innych ludzi.
Zgodnie z ideą funkcjonowania sieci współpracy nauczycieli lista tematów, które możemy zgłębiać jest otwarta i zależy od preferencji grupy nauczycieli. Otwartość powyższego katalogu zapewni jak najlepsze dostosowania tematyki sieci do Państwa oczekiwań i potrzeb Państwa uczniów.
Wspólnie opracujemy scenariusze projektów, akcji, eventów. Będziemy wymieniać się własnymi doświadczeniami, co ułatwi nam codzienną pracę nauczycielską. We współpracy tkwi nasz siła.
Zapraszamy serdecznie do udziału w pracy sieci.
Pomóżmy wspólnie uczniom #ogarnąć życie. 😊

Pobierz formularz zgłoszeniowy

DLA RODZICÓWDla rodziców

W trudnych decyzjach rodzicielskich ogromnie przydatna może być wiedza – o różnorodnych możliwościach systemu kształcenia, spędzania wolnego czasu, konstruktywnego korzystania z najnowszych technologii. Jak współpracować z nauczycielami, jak zadbać o zdrowie i wszechstronny rozwój dziecka, jak zapewnić mu bezpieczeństwo w sieci? Polecamy Państwu portale internetowe poruszające te kwestie i dedykowane właśnie rodzicom:
rodzicewedukacji.pl/
rodzinny-krakow.pl/
rodziceprzyszlosci.pl

DLA UCZNIÓWDla uczniów

Co dalej po szkole? Jaki wybrać typ dalszej edukacji? Szkołę branżową, technikum czy liceum? Studia wyższe, szkołę policealną czy kursy kwalifikacyjne? Do jakiego zawodu mam predyspozycje? Które branże są najbardziej perspektywiczne? Na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem ścieżki kształcenia odpowiedzą nasi doradcy zawodowi.
Kontakt z doradcami możliwy jest telefonicznie lub mailowo pod adresem:
doradcyzawodowi@poradnia2krakow.pl
Polecamy też portale: www.victor.com.pl
www.perspektywy.pl

DLA NAUCZYCIELIDla nauczycieli

Dokąd zmierza edukacja? Jak wyjść naprzeciw problemom spotykanym na co dzień w pracy nauczyciela? Jak uatrakcyjnić lekcje przedmiotowe? Jako edukatorzy potrzebujemy refleksji nad wartościami i celami, ale przede wszystkim oczekujemy wsparcia w postaci konkretnych wskazówek, rozwiązań i projektów. Kodowanie na humanie, Endomondo a „szkolne klatki”, czym jest C-U-D – ciekawie i inspirująco wspiera nas portal o nowoczesnej edukacji www.edunews.pl

Instytut Badań Edukacyjnych
Portal Edukacyjny
Edunews
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Członkowstwo w Małopolskim Partnerstwie na rzecz Kształcenia Ustawicznego
Parasol
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Kuratorium
Okręgowa Komisja Edukacyjna
Pociąg do kariery
Wojewódzki Urząd Pracy
Instytut Terapii i Edukacji Społecznej

Ustawienia dostępności