Uśmiechnięte twarze rodziców z córką na spotkaniu z gościemZdjęcie uśmiechniętej rodziny - rodzice, córka i synMama pomaga rysować małej córceMężczyzna - nauczyciel pokazuje uczniom coś w ich zeszycie
NASZA
OFERTA
ZESPÓŁ
ORZEKAJĄCY
PORADNIA
POLECA
URODA ASPERGEROWA
WSPOMAGANIE ROZWOJU SZKÓŁ
INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Krakowie oraz firma ABB ogłaszają nabór do projektu Inżynierki pilnie poszukiwane.

Dla kogo?

Jesteś uczennicą klasy VIII szkoły podstawowej. Matematyka to twój ulubiony przedmiot. Jesteś gotowa na nowe wyzwania. Masz głowę pełną pomysłów, fantazję i poczucie humoru. Jesteś zainteresowana rozwojem zainteresowań w dziedzinach ścisłych. To właśnie Ciebie zapraszamy do udziału w projekcie.

Co oferuje projekt Inżynierki pilnie poszukiwane?

Weźmiesz udział w rozwiązaniu problemu inżynierskiego i wykorzystasz swoją wiedzę matematyczną. Będziesz miała okazję pracować z naukowcami i inżynierami Korporacyjnego Centrum Technologicznego ABB przy ul. Starowiślnej 13A w Krakowie. ABB jest wiodącą globalną firmą technologiczną, która stymuluje transformację gospodarek i społeczeństw, budując ich przyszłość w sposób wydajny i zrównoważony. Wzbogacając produkty elektryfikacji, robotyki, automatyki i systemów napędowych o rozwiązania cyfrowe, ABB wyznacza nowe granice technologii i poziomy efektywności. Za sukcesem firmy stoi 105 tys. pracowników w ponad 100 krajach, którzy kontynuują ponad 130‑letnią historię ABB.

Zaplanowano trzy dwugodzinne spotkania jeden raz w tygodniu. Poszczególne etapy projektu będą filmowane i w efekcie końcowym powstanie dwuminutowy film o wynikach pracy uczestników projektu. Film będzie upubliczniony na stronie internetowej PPP2, a link do filmu zostanie przesłany do wszystkich szkół podstawowych wraz z informacją o efektach projektu.

Terminarz

1. Rekrutacja do projektu odbywa się we wrześniu 2022r. wyłącznie przez Internet. Żeby zgłosić się do projektu należy wypełnić formularz rekrutacyjny dostępny tutaj: www.inzynierki.poradnia2krakow.pl. Zwróć uwagę, że to szkoła, której jesteś uczennicą zgłasza Cię do projektu.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 września 2022 roku.

2. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 6 października 2022 roku na stronach:
www.inzynierki.poradnia2krakow.pl, www.portaledukacyjny.krakow.pl oraz www.poradnia2krakow.pl

Pierwsze zajęcia odbędą się już październiku.

Więcej szczegółowych informacji na stronie: www.inzynierki.poradnia2krakow.pl lub

https://hy3tnc.webwave.dev/

Masz pytanie, napisz danutakomorowska@poradnia2krakow.pl

Pobierz plakat

DLA RODZICÓWDla rodziców

W trudnych decyzjach rodzicielskich ogromnie przydatna może być wiedza – o różnorodnych możliwościach systemu kształcenia, spędzania wolnego czasu, konstruktywnego korzystania z najnowszych technologii. Jak współpracować z nauczycielami, jak zadbać o zdrowie i wszechstronny rozwój dziecka, jak zapewnić mu bezpieczeństwo w sieci? Polecamy Państwu portale internetowe poruszające te kwestie i dedykowane właśnie rodzicom:
rodzicewedukacji.pl/
rodzinny-krakow.pl/
rodziceprzyszlosci.pl

DLA UCZNIÓWDla uczniów

Co dalej po szkole? Jaki wybrać typ dalszej edukacji? Szkołę branżową, technikum czy liceum? Studia wyższe, szkołę policealną czy kursy kwalifikacyjne? Do jakiego zawodu mam predyspozycje? Które branże są najbardziej perspektywiczne? Na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem ścieżki kształcenia odpowiedzą nasi doradcy zawodowi.
Kontakt z doradcami możliwy jest telefonicznie lub mailowo pod adresem:
doradcyzawodowi@poradnia2krakow.pl
Polecamy też portale: www.victor.com.pl
www.perspektywy.pl

DLA NAUCZYCIELIDla nauczycieli

Dokąd zmierza edukacja? Jak wyjść naprzeciw problemom spotykanym na co dzień w pracy nauczyciela? Jak uatrakcyjnić lekcje przedmiotowe? Jako edukatorzy potrzebujemy refleksji nad wartościami i celami, ale przede wszystkim oczekujemy wsparcia w postaci konkretnych wskazówek, rozwiązań i projektów. Kodowanie na humanie, Endomondo a „szkolne klatki”, czym jest C-U-D – ciekawie i inspirująco wspiera nas portal o nowoczesnej edukacji www.edunews.pl

Instytut Badań Edukacyjnych
Portal Edukacyjny
Edunews
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Członkowstwo w Małopolskim Partnerstwie na rzecz Kształcenia Ustawicznego
Parasol
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Kuratorium
Okręgowa Komisja Edukacyjna
Pociąg do kariery
Wojewódzki Urząd Pracy
Instytut Terapii i Edukacji Społecznej

Ustawienia dostępności