Uśmiechnięte twarze rodziców z córką na spotkaniu z gościemZdjęcie uśmiechniętej rodziny - rodzice, córka i synMama pomaga rysować małej córceMężczyzna - nauczyciel pokazuje uczniom coś w ich zeszycie
NASZA
OFERTA
ZESPÓŁ
ORZEKAJĄCY
PORADNIA
POLECA
URODA ASPERGEROWA
WSPOMAGANIE ROZWOJU SZKÓŁ
INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

Zachęcamy do pobrania wielofunkcyjnej publikacji “Bliżej książki, bliżej siebie”, która powstała w ramach projektu Najmłodsi Małopolanie lubią czytanie! przygotowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie i wydaną ze środków Województwa Małopolskiego.

Książka jest efektem zaangażowania znanych i cenionych autorów literatury dziecięcej oraz specjalistów z dziedziny dydaktyki, psychologii, pedagogiki, neurodydaktyki, biblioterapii, bibliotekoznawstwa i nowoczesnych mediów.

To innowacyjny poradnik dla wszystkich! Oprócz bajek do czytania i słuchania, zawiera materiały dla dorosłych (rodziców, nauczycieli i bibliotekarzy): porady, filmy, podcasty, scenariusze do pracy z tekstem oraz wskazówki do indywidualnej pracy rodzica z dzieckiem.

Scenariusze zajęć do bajek, które znajdziecie w publikacji napisała Roksana Kociołek-Kaszyńska, pracownik naszej Poradni.

Publikacja została opracowana z myślą o zachęcaniu dorosłych do czytania dzieciom – CODZIENNIE, NA GŁOS I OD NAJWCZEŚNIEJSZYCH LAT!

Wszystkie materiały znajdują się na stronie https://www.malopolska.pl/promocja-czytelnictwa/o-projekcie

Ponadto bezpłatny poradnik (w formie książki) ma trafić do przedszkoli i szkół w całej Małopolsce, skąd rodzice będą mogli go wypożyczać.

W ramach projektu odbędzie się również cykl konferencji naukowych i spotkań z autorami literatury dziecięcej!!!


DLA RODZICÓWDla rodziców

W trudnych decyzjach rodzicielskich ogromnie przydatna może być wiedza – o różnorodnych możliwościach systemu kształcenia, spędzania wolnego czasu, konstruktywnego korzystania z najnowszych technologii. Jak współpracować z nauczycielami, jak zadbać o zdrowie i wszechstronny rozwój dziecka, jak zapewnić mu bezpieczeństwo w sieci? Polecamy Państwu portale internetowe poruszające te kwestie i dedykowane właśnie rodzicom:
rodzicewedukacji.pl/
rodzinny-krakow.pl/
rodziceprzyszlosci.pl

DLA UCZNIÓWDla uczniów

Co dalej po szkole? Jaki wybrać typ dalszej edukacji? Szkołę branżową, technikum czy liceum? Studia wyższe, szkołę policealną czy kursy kwalifikacyjne? Do jakiego zawodu mam predyspozycje? Które branże są najbardziej perspektywiczne? Na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem ścieżki kształcenia odpowiedzą nasi doradcy zawodowi.
Kontakt z doradcami możliwy jest telefonicznie lub mailowo pod adresem:
doradcyzawodowi@poradnia2krakow.pl
Polecamy też portale: www.victor.com.pl
www.perspektywy.pl

DLA NAUCZYCIELIDla nauczycieli

Dokąd zmierza edukacja? Jak wyjść naprzeciw problemom spotykanym na co dzień w pracy nauczyciela? Jak uatrakcyjnić lekcje przedmiotowe? Jako edukatorzy potrzebujemy refleksji nad wartościami i celami, ale przede wszystkim oczekujemy wsparcia w postaci konkretnych wskazówek, rozwiązań i projektów. Kodowanie na humanie, Endomondo a „szkolne klatki”, czym jest C-U-D – ciekawie i inspirująco wspiera nas portal o nowoczesnej edukacji www.edunews.pl

Instytut Badań Edukacyjnych
Portal Edukacyjny
Edunews
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Członkowstwo w Małopolskim Partnerstwie na rzecz Kształcenia Ustawicznego
Parasol
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Kuratorium
Okręgowa Komisja Edukacyjna
Pociąg do kariery
Wojewódzki Urząd Pracy
Instytut Terapii i Edukacji Społecznej

Ustawienia dostępności