W ramach realizacji kolejnych zadań statutowych Krakowskiej Szkoły Doradztwa Zawodowego w dniu 9.10.2014 r. w Centrum Pedagogiki i Psychologii Politechniki Krakowskiej odbyło się spotkanie szkoleniowe dla doradców zawodowych i pedagogów zajmujących się problematyką doradztwa zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych. Na spotkaniu analizowano kierunki zmian w doradztwie zawodowym, w tym podstawowe pojęcia z zakresu doradztwa, teorie rozwoju zawodowego, oraz sposoby budowania Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego. W części praktycznej (warsztatowej) doskonalono umiejętność diagnozy potrzeb w zakresie doradztwa wśród nauczycieli metodą „check-list”.
Omawiano też trwające obecnie prace związane z programem modułowym pt. „Co dalej po dyplomie, czyli rozwój w kierunku kompetencji", który zostanie przekazany szkołom ponadgimnazjalnym w tym semestrze. Wkrótce poinformujemy Państwa o terminie kolejnego spotkania szkoleniowego.
Przypominamy jednocześnie o możliwości udziału w kolejnej edycji kwalifikacyjnych studiów podyplomowych Doradztwo Zawodowe w Centrum Pedagogiki i Psychologii Politechniki Krakowskiej. Oferta ta kierowana jest do nauczycieli, wychowawców, pedagogów i psychologów szkolnych zarówno ze szkół gimnazjalnych jak i ponadgimnazjalnych. Studia trwają 3 semestry i są współfinansowane przez Urząd Miasta Krakowa zgodnie z Zarządzeniem nr 426/2013 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 15 lutego 2013 roku. Termin rozpoczęcia studiów zaplanowany jest na październik 2014 roku. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Informacje i zapisy dostępne są w Centrum Pedagogiki i Psychologii PK, ul. Warszawska 24 (budynek Wydziału Architektury II piętro), tel.: 12 628-25-11, e-mail: doradztwo.cpip@pk.edu.pl, www.cpip.pk.edu.pl.powrót