Za nami szesnaste Targi Edukacyjne… W tym roku odbyły się one w dniach 20-22 marca w formule pod nazwą „Festiwal Zawodów w Małopolsce”. Stanowiły one okazję do przedstawienia szerokiej oferty 120 szkół ponadgimnazjalnych, policealnych i wyższych (w tym zagranicznych) z towarzyszącymi jej prezentacjami zawodów z siedmiu branż. Organizatorem przedsięwzięcia było tradycyjnie Województwo Małopolskie, a realizatorem – firma Targi w Krakowie. Uczniowie z naszego (i nie tylko) regionu mogli poznać praktyczne aspekty wiedzy, sprawdzić, jakie zawody mogą wykonywać wybierając konkretną placówkę oświatową, oraz wymienić się opiniami i doświadczeniem.
Ważnym elementem całego przedsięwzięcia było indywidualne doradztwo zawodowe. Doradcy z sektora edukacji dyżurując w każdym dniu Targów udzielili porad 960 osobom; uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także studentom oraz osobom poszukującym pracy. Po raz kolejny mogliśmy odczuć, jak wielu młodych ludzi potrzebuje obiektywnego "przewodnika" w gąszczu różnorodnych ofert edukacyjnych.
Szersze podsumowanie Targów można znaleźć na stronie https://www.targi.krakow.pl/pl/strona-glowna/targi/targi-edukacyjne-festiwal-zawodow-w-malopolsce-2014/o-imprezie.html

Poniżej: galeria zdjęć z Targów.
powrót