Informujemy, iż w dniu 11.02.2014 obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie to odbędzie się w Polsce po raz dziesiąty, będąc tym samym zachętą do podjęcia działań na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych internautów. Realizatorami akcji są Fundacja Dzieci Niczyje oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK), a jej partnerem – Fundacja Orange i Polskie Towarzystwo Informatyczne, które przekazało jako nagrody 10 bezpłatnych voucherów na egzamin IT Security.
Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane będą pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Jak co roku, na lokalnych organizatorów DBI, którzy do końca lutego 2014 r. zarejestrują swoją inicjatywę na stronie akcji oraz prześlą z niej sprawozdanie, czeka konkurs z nagrodami. Planowane inicjatywy można zgłosić na stronie www.saferinternet.pl/pl/112-o-nas/artykuly-na-header/3604-zglos-inicjatywe-na-dbi-2014-i-wygraj-nagrody
Przypominamy, iż - dostrzegając wagę problematyki związanej z zagrożeniami w użytkowaniu sieci - realizujemy na terenie szkół zajęcia grupowe na temat cyberprzemocy dla dzieci i młodzieży na wszystkich etapach edukacyjnych.

powrót