W dniach 21-23 marca odbyła się piętnasta edycja Targów Edukacyjnych.Tegorocznym motywem przedsięwzięcia było hasło „Wybierz swój kierunek!”. Jego głównym celem było zaprezentowanie oferty edukacyjnej szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i wyższych, w tym placówek zagranicznych, np. z Belgii, Niemiec, Luksemburgu, Słowacji, Holandii czy Ukrainy. Tym razem młodzież mogła też szerzej zapoznać się ze specyfiką pracy w różnych zawodach prezentowanych w ramach pokazów „na żywo”. Uczniowie 53 szkół zawodowych zobrazowali umiejętności, jakie można zdobyć podczas nauki w tych placówkach. Zgrupowane one zostały w siedmiu branżach: turystyczno - gastronomicznej, informatycznej, budowlanej, społeczno - medycznej, rolno - przetwórczej, mechaniczno - mechatronicznej oraz usługowej. Pokazy te stanowiły finalny etap kończący pierwszą edycję projektu „Festiwal Zawodów w Małopolsce”.
Nasza Poradnia uczestniczyła w Targach w charakterze wystawcy z ramienia Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego. Na stoisku Urzędu nasi doradcy zawodowi udzielali porad indywidualnych ukierunkowanych na trafny wybór szkoły i zawodu. Po raz kolejny mogliśmy odczuć, jak wielu młodych ludzi potrzebuje "przewodnika" w gąszczu różnorodnyh ofert edukacyjnych. Łącznie z naszych porad skorzystało 450 osób; byli wśród nich głównie uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, ale też studenci i osoby pracujące, w tym ... wystawcy Targów.
Całe przedsięwzięcie było też okazją do dyskusji nad wagą doradztwa zawodowego, w której uczestniczyli w ramach konferencji otwierajacej Targi przedstawiciele władz Małopolski, dyrektorzy kluczowych instytucji i eksperci rynku edukacji i pracy. Odbyło się także spotkanie tematyczne dla doradców zawodowych i szkolnych koordynatorów Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego pod nazwą "Wyzwania dla doradztwa zawodowego w Małopolsce". Jego szczegóły znajdują się w Aktualności „Szkolenia w ramach Krakowskiej Szkoły Doradztwa Zawodowego”.
Relację z Targów można znaleźć na stronie http://targi.krakow.pl/pl/strona-glowna/targi/15-targi-edukacyjne-w-krakowie/o-imprezie.html

Poniżej: galeria zdjęć z Targów.
powrót