NASZA
OFERTA
ZESPÓŁ
ORZEKAJĄCY
PORADNIA
POLECA
URODA ASPERGEROWA
WSPOMAGANIE ROZWOJU SZKÓŁ
INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

Zapraszamy do udziału w zajęciach grupowych przygotowujących do edukacji przedszkolnej „Zanim pójdziesz do przedszkola” mających postać treningu adaptacyjnego. Zajęcia odbywać się będą na terenie naszej Poradni. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami! (ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE!)

Celem grupy jest:

– przygotowanie dzieci do rozstania z rodzicami,
– ułatwienie wejścia w nowe środowisko rówieśnicze,
– nawiązanie relacji i więzi społecznych,
– przygotowanie do umiejętności przestrzegania zasad panujących w grupie.

Cykl zajęć to 5 spotkań raz w tygodniu (w piątki w godzinach 10-11). Pierwsze zajęcia planowane są na 18 MAJA 2018.

Na zajęcia obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem 12 4156968. Osoby prowadzące: Anna Szafrańska (pedagog), Agnieszka Szczepanek ( psycholog), Joanna Jeżak (pedagog).

DLA RODZICÓW

W trudnych decyzjach rodzicielskich ogromnie przydatna może być wiedza – o różnorodnych możliwościach systemu kształcenia, spędzania wolnego czasu, konstruktywnego korzystania z najnowszych technologii. Jak współpracować z nauczycielami, jak zadbać o zdrowie i wszechstronny rozwój dziecka, jak zapewnić mu bezpieczeństwo w sieci? Polecamy Państwu portale internetowe poruszające te kwestie i dedykowane właśnie rodzicom:
rodzicewedukacji.pl/
rodzinny-krakow.pl/
rodziceprzyszlosci.pl

DLA UCZNIÓW

Co dalej po szkole? Jaki wybrać typ dalszej edukacji? Szkołę branżową, technikum czy liceum? Studia wyższe, szkołę policealną czy kursy kwalifikacyjne? Do jakiego zawodu mam predyspozycje? Które branże są najbardziej perspektywiczne? Na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem ścieżki kształcenia odpowiedzą nasi doradcy zawodowi. Oprócz spotkań bezpośrednich na terenie Poradni, możliwa jest konsultacja za pośrednictwem poczty mailowej. Swoje pytania kieruj na adres doradca.poradnia2@op.pl
Polecamy też portale: www.victor.com.pl
www.perspektywy.pl

DLA NAUCZYCIELI

Dokąd zmierza edukacja? Jak wyjść naprzeciw problemom spotykanym na co dzień w pracy nauczyciela? Jak uatrakcyjnić lekcje przedmiotowe? Jako edukatorzy potrzebujemy refleksji nad wartościami i celami, ale przede wszystkim oczekujemy wsparcia w postaci konkretnych wskazówek, rozwiązań i projektów. Kodowanie na humanie, Endomonodo a „szkolne klatki”, czym jest C-U-D – ciekawie i inspirująco wspiera nas portal o nowoczesnej edukacji www.edunews.pl