NASZA
OFERTA
ZESPÓŁ
ORZEKAJĄCY
PORADNIA
POLECA
URODA ASPERGEROWA
WSPOMAGANIE ROZWOJU SZKÓŁ
INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

Szanowni Państwo,
Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych wraz z nauczycielami do udziału w bezpłatnych targach edukacyjnych Festiwal Zawodów w Małopolsce. Celem Festiwalu Zawodów, których w 2018 r. odbędzie się już szósta edycja jest umożliwienie małopolskiej młodzieży zapoznanie się z ofertą kształcenia zawodowego, zmianami, jakie zachodzą w sferze gospodarki oraz technologiami, które będą stanowić o przyszłości naszego regionu. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie.
Podczas tegorocznego Festiwalu Zawodów prezentowana będzie oferta edukacyjna szkół zawodowych na dziewięciu niezależnych ekspozycjach wystawienniczych w następujących grupach: administracyjno-usługowej, budowlanej, elektryczno-elektronicznej, mechanicznej i górniczo-hutniczej, medyczno-społecznej, rolniczo-leśnej z ochroną środowiska, turystyczno-gastronomicznej, służb „mundurowych” oraz szkół zagranicznych – partnerów Województwa Małopolskiego. Wystawcy „na żywo” przedstawiać będą na czym polega kunszt poszczególnych zawodów. Dodatkowo wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad doradców zawodowych.
Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów w Małopolsce odbędą się w dniach 22-23 marca 2018 r. w godz. 10:00-16:00 (czwartek, piątek) oraz 24 marca 2018 r. w godz. 10:00-15:00 (sobota) w halach wystawowych przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie. Szkoły zainteresowane uczestnictwem w Festiwalu Zawodów prosimy o wypełnienie dołączonej deklaracji oraz odesłanie jej na adres elektroniczny: dariusz.baranowski@umwm.pl lub tradycyjny: Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego – Wydział Kształcenia Zawodowego, os. Teatralne 4a, 31-945 Kraków, do dnia 21 marca 2018 r. Osobą do kontaktu w tej sprawie jest Pan Dariusz Baranowski tel. 12 61 60 742.
Serdecznie zapraszamy!
Dariusz Baranowski
Podinspektor
Zespół ds. Promocji i Informacji
tel.: +48 12 61 60 742

Pobierz formularz deklaracji

DLA RODZICÓW

W trudnych decyzjach rodzicielskich ogromnie przydatna może być wiedza – o różnorodnych możliwościach systemu kształcenia, spędzania wolnego czasu, konstruktywnego korzystania z najnowszych technologii. Jak współpracować z nauczycielami, jak zadbać o zdrowie i wszechstronny rozwój dziecka, jak zapewnić mu bezpieczeństwo w sieci? Polecamy Państwu portale internetowe poruszające te kwestie i dedykowane właśnie rodzicom:
rodzicewedukacji.pl/
rodzinny-krakow.pl/
rodziceprzyszlosci.pl

DLA UCZNIÓW

Co dalej po szkole? Jaki wybrać typ dalszej edukacji? Szkołę branżową, technikum czy liceum? Studia wyższe, szkołę policealną czy kursy kwalifikacyjne? Do jakiego zawodu mam predyspozycje? Które branże są najbardziej perspektywiczne? Na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem ścieżki kształcenia odpowiedzą nasi doradcy zawodowi. Oprócz spotkań bezpośrednich na terenie Poradni, możliwa jest konsultacja za pośrednictwem poczty mailowej. Swoje pytania kieruj na adres doradca.poradnia2@op.pl
Polecamy też portale: www.victor.com.pl
www.perspektywy.pl

DLA NAUCZYCIELI

Dokąd zmierza edukacja? Jak wyjść naprzeciw problemom spotykanym na co dzień w pracy nauczyciela? Jak uatrakcyjnić lekcje przedmiotowe? Jako edukatorzy potrzebujemy refleksji nad wartościami i celami, ale przede wszystkim oczekujemy wsparcia w postaci konkretnych wskazówek, rozwiązań i projektów. Kodowanie na humanie, Endomonodo a „szkolne klatki”, czym jest C-U-D – ciekawie i inspirująco wspiera nas portal o nowoczesnej edukacji www.edunews.pl