NASZA
OFERTA
ZESPÓŁ
ORZEKAJĄCY
PORADNIA
POLECA
URODA ASPERGEROWA
WSPOMAGANIE ROZWOJU SZKÓŁ
INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

Zapraszamy do udziału w warsztatach naukowo-szkoleniowych „Sygmatyzm właściwy – efektywne postępowanie”, które odbędą się w naszej Poradni w dn. 28.01.2018 roku (tj. w niedzielę). Gwarantujemy minimum teorii, a maksimum treści. Najwięcej będzie o seplenieniu bocznym i międzyzębowym. Szkolenie poprowadzi dr Michalak-Widera. Czas trwania szkolenia: 9:00 do 15:00. Koszt uczestnictwa to 290 zł. Warto złożyć prośbę do Urzędu Miasta o dofinansowanie, możliwy jest zwrot połowy kosztów za szkolenie oraz za dojazd. Szczegóły dotyczące szkolenia i zapisów znajdą Państwo w załączniku (poniżej) oraz na stronie www.komlogo.pl. Organizację szkolenia koordynuje ze strony Poradni p. Joanna Ratayska-Buczek.
Do pobrania program szkolenia

DLA RODZICÓW

W trudnych decyzjach rodzicielskich ogromnie przydatna może być wiedza – o różnorodnych możliwościach systemu kształcenia, spędzania wolnego czasu, konstruktywnego korzystania z najnowszych technologii. Jak współpracować z nauczycielami, jak zadbać o zdrowie i wszechstronny rozwój dziecka, jak zapewnić mu bezpieczeństwo w sieci? Polecamy Państwu portale internetowe poruszające te kwestie i dedykowane właśnie rodzicom:
rodzicewedukacji.pl/
rodzinny-krakow.pl/
rodziceprzyszlosci.pl

DLA UCZNIÓW

Co dalej po szkole? Jaki wybrać typ dalszej edukacji? Szkołę branżową, technikum czy liceum? Studia wyższe, szkołę policealną czy kursy kwalifikacyjne? Do jakiego zawodu mam predyspozycje? Które branże są najbardziej perspektywiczne? Na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem ścieżki kształcenia odpowiedzą nasi doradcy zawodowi.
Polecamy też portale: www.victor.com.pl
www.perspektywy.pl

DLA NAUCZYCIELI

Dokąd zmierza edukacja? Jak wyjść naprzeciw problemom spotykanym na co dzień w pracy nauczyciela? Jak uatrakcyjnić lekcje przedmiotowe? Jako edukatorzy potrzebujemy refleksji nad wartościami i celami, ale przede wszystkim oczekujemy wsparcia w postaci konkretnych wskazówek, rozwiązań i projektów. Kodowanie na humanie, Endomonodo a „szkolne klatki”, czym jest C-U-D – ciekawie i inspirująco wspiera nas portal o nowoczesnej edukacji www.edunews.pl