Zapraszamy serdecznie do systematycznego odwiedzania otwartego 23 kwietnia 2016 roku Ogrodu Sensorycznego, który o każdej porze roku jest dostępny dla wszystkich. Przemiana terenu przylegającego do naszej Poradni nastąpiła z inicjatywy Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Zespołem Aspergera i Ich Rodzin jestem ZA. Ogród podzielony jest na strefy smaku, wzroku, słuchu, dotyku, zapachu i serca, a każda z nich to niezwykła przestrzeń przebywania i doświadczania. Ciekawscy mogą podglądać hotel dla owadów czy karmniki, zmęczeni odpocząć na siedziskach wykonanych z geopolimeru – tworzywa po raz pierwszy wykorzystanego w przestrzeni publicznej. Podczas wizyty zawsze towarzyszyć Wam będą strażnicy ogrodu. Niezwykłe rośliny starannie opisane można podziwiać i czuć, a niektóre kosztować. Teren ogrodu to unikatowe miejsce na spotkania i warsztaty. Rekomendujemy w szczególności odwiedzanie go z dziećmi – bez tabletów i telefonów :). To miejsce jest również bardzo ważne dla dzieci ze spektrum autyzmu bowiem przyroda to ich sprzymierzeniec, dlatego wydzielono także miejsce różności, gdzie dzieci mogą sadzić swoje ulubione rośliny.
Zobacz jak zmienia się ogród:

LATO 2017
Letni wakacyjny czas sprzyja wyprawom i zwiedzaniu nowych miejsc.
Wybierz się do naszego Ogrodu Sensorycznego i poczuj lato wszystkimi zmysłami. Odpocznij, zaproś znajomych na wspólne spotkanie albo przyjdź z grupą przeprowadzić warsztat w kolorowej przestrzeni.
Zapraszamy!WIOSNA 2017

Po długim śnie w zimowych puchu wszystko w ogrodzie budzi się do życia. Tej wiosny minął właśnie pierwszy rok powstania ogrodu! Zapraszamy na wiosenne spacery – jest pięknie i zielono!ZIMA 2016
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszego Ogrodu w zimowej scenerii, ale przede wszystkim (a taka okazja przecież tylko zimą!) na lepienie w nim bałwanów :). Strażnicy ogrodu, którym mrozy są nie straszne z pewnością się z nim zaprzyjaźnią, a Wy macie zagwarantowaną dobra zabawę! Pamiętajcie też o dokarmianiu ptaków zimą – niech nasze karmniki będą dla nich stałym punktem spotkań. Do zobaczenia!JESIEŃ 2016
Pierwsza jesień w naszym ogrodzie zagościła już na dobre. Wolontariusze z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji wspaniale przygotowali ogród na nadchodzącą zimę. W działaniach wspierali ich również uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących. Skoro porządki już za nami, zobacz jak wygląda Ogród jesienią – poniżej na zdjęciach lub odwiedź go osobiście!

powrót